Filiala Județeană Dâmbovița a A.Co.R.

Comuna  Prenume și Nume
primar mandat 2016-2020 
 Hotărârea de aderare  Certificat de membru
Aninoasa  Constantin MARICESCU 14/24.02.2005  
Băleni  Florea MUȘAT 15/17.04.2014  
Bărbulețu  Marian ALEXE 33/16.12.2004  
Bezdead Teodora ANGHELESCU 4/29.01.2009  
Bilciurești Adina STOICAN 7/31.03.2003  
Braniștea  Marian ŢACHIANU 13/29.06.2013  
Brănești  Ion PREDA 3/31.01.2006  
Brezoaele  Nicolae TUDORACHE 47/10.12.2012  
Buciumeni  Ion PAVEL 60/17.12.2004  
Bucșani  Constantin NIŢĂ 8/27.03.2003  
Butimanu Cezar-Gabriel DRAGNEA    
Cândești  Georgeta POPA 90/30.11.2011  
Ciocănești  Marin PĂUN 2/28.01.2005
33/12.09.2012
 
Cobia Marin MANDA 27/29.10.2013  
Cojasca  Victor GHEORGHE 9/28.02.2014  
Comișani  Ion BĂTRÂNU    
Conțești Marian-Nicolae ALEXANDRU 40/21.06.2013  
Corbii Mari  Ionuț BĂNICĂ 23/15.07.2014  
Cornățelu  Floarea RĂDULESCU 2/20.01.2004  
Cornești   Vasile ŞERBAN 9/27.03.2003  
Costeștii din Vale  Matei TOMA 8/23.01.2009  
Crîngurile Costin-Ionuț BARBU 18/17.03.2014  
Crevedia Florin PETRE 20/30.04.2014  
Dărmănești Valentin MIHALACHE 42/22.12.2011  
Dobra  Gheorghe NICA 4/18.02.2014  
Doicești  Mircea ISMAIL 62/27.12.2004  
Dragodana Gheorghe SANDU 29/8.12.2004
16/26.07.2012
 
Dragomirești  Dragoș VLĂDULESCU 54/17.12.2004  
Finta  Florentin OPREA 1/31.01.2005  
Glodeni Gheorghe CHIRAN 13/28.03.2003  
Gura Foii Radu-Nicolae GEORGESCU 30/12.06.2015  
Gura Ocniței Sorin-Vasile IONIŢĂ    
Gura Șuții  Constantin DINU 1/26.02.2009  
Hulubești Aurel MARINESCU    
I.L. Caragiale   Adrian NĂSTASE 58/22.10.2014  
Iedera Gheorghe SIMION 21/20.05.2014  
Lucieni  Gheorghe DOBRE 73/22.12.2004  
Ludești Laurențiu-Mihail DINCĂ 34/25.11.2010  
Lungulețu  Ion VLAD 28/22.12.2004  
Malu cu Flori Ion CONSTANTIN 8/15.03.2013  
Mănești  Constantin ALEXANDRU    
Mătăsaru  Radu NAIE    
Mogoșani  Ioan CIOBANU 48/22.12.2004  
Moroeni Mihai-Laurențiu MORARU 47/28.12.2004  
Morteni Ionel OLTEANU-LALU 47/22.12.2004  
Moțăieni Florin IORDACHE 32/23.08.2005  
Niculești  Dorinel SOARE 7/26.03.2003  
Nucet Luisa-Marioara BĂRBOIU 20/23.09.2005  
Ocnița Eduard BARCĂU 108/26.12.2011  
Odobești  Niculae ALECU 4/23.01.2009  
Perșinari Marian BUNEA    
Petrești Lucian-Daniel ANDREI 19/26.03.2013  
Pietrari Gheorghe NEACȘU 9/22.01.2009  
Pietroșița  Ion DICU 5/27.01.2005  
Poiana Marian ȘERBAN 42/23.12.2004  
Potlogi Nicolae CATRINA 1/28.01.2009  
Produlești  George GEORGESCU 32/22.12.2004  
Pucheni  Ilie MANEA    
Raciu  Vasile GRĂDINARU 22/20.07.2007  
Răscăeți Iulian BUIBĂR 23/23.04.2010  
Răzvad  EMANUEL SPĂTARU 67/22.12.2004  
Râu Alb  Cătălin PREDA 24/29.07.2005  
Runcu  Gheorghe BREBEANU 18/23.04.2003  
Sălcioara  Valentin PÂRVU 31/19.09.2012  
Slobozia Moară  Răzvan BUCUR 19/19.07.2013  
Șelaru  Florian DUŢICĂ 2/14.01.2004  
Șotînga  Constantin STROE 14/31.03.2003  
Tărtășești Cristian TUDORACHE    
Tătărani  Constantin PĂTRU 32/30.09.2013  
Uliești Iulian-Petrișor COSTACHE 42/17.12.2004
5/30.01.2009
 
Ulmi Petruț-Bogdan TIȚA 7/26.03.2013  
Valea Lungă Emil NEGRU 57/21.11.2004  
Valea Mare Ion-Constantin MIU    
Văcărești  Romică STOICA 26/25.07.2014  
Văleni-Dâmbovița  Gheorghe LUNGU 38/28.12.2011  
Vîrfuri   Petru IUGA 19/27.07.2005  
Vișina Jean-Aurelian ISTRATE 11/28.02.2014  
Vișinești  Nicolae STOICA 40/22.12.2004  
Vlădeni Marin CĂLIN 10/26.07.2007  
Voinești Gabriel-Dănuț SANDU    
Vulcana-Băi  Emil DRĂGHICI 34/25.08.1998  
Vulcana-Pandele Vasile RADU 9/31.03.2005