Componenţă

Nr. crt.

Prenumele și numele
primarului

Funcția îndeplinită la nivelul
A.Co.R.

Primarul comunei …….

Județul

 

1

2

3

4

 

emil draghici
Emil DRĂGHICI

președintele*

Vulcana-Băi

Dâmbovița

 

Ghiorghe BUTE
Ghiorghe BUTE

secretarul general*

Scânteiești

Galați

CONSILIUL DIRECTOR

1.

1. Mariana GAJU
Mariana GÂJU

prim-vicepreședintele

președintele Filialei Județene Constanța a A.Co.R.

preşedintele Ligii Femeilor Primari ai comunelor din România

Cumpăna

Constanța

2.

2. Vasile COZAN
Vasile COZAN

vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

președintele Filialei Județene Suceava a A.Co.R.

Panaci

Suceava

3. 

5. Adrian DUMITRU
Adrian DUMITRU

vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

președintele Filialei Județene Prahova a A.Co.R.

Blejoi

Prahova

4. 

4. Gheorghe Florin TIUTIU
Gheorghe-Florin TIUTIU

vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

președintele Filialei Județene Olt a A.Co.R.

Nicolae Titulescu

Olt

5. 

7. Ovidiu COLCERIU
Ovidiu COLCERIU

vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

președintele Filialei Județene Cluj a A.Co.R.

Sânpaul

Cluj

6. 

3. Stefan MOSCU
Ștefan MOSCU

vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

președintele Filialei Județene Vrancea a A.Co.R.

Cîrligele

Vrancea

7. 

6. Mircea Ion ROVINAR
Mircea Ion ROVINAR

vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Vest

președintele Filialei Județene Hunedoara a A.Co.R.

Vălișoara

Hunedoara

8. 

8. Gheorghe DAMIAN
Gheorghe DĂMIAN

vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Centru

președintele Filialei Județene Alba a A.Co.R.

Ciugud

Alba

9.

ion eugen
Eugen ION

secretar- Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

președintele Filialei județene Tulcea a A.Co.R.

Jurilovca Tulcea
10. 

Ionel CURUȚI
Ionel CURUȚI

secretar - Regiunea de Dezvoltare Vest

președintele Filialei Județene Timiș a A.Co.R.

Mănăștiur

Timiș

11. 

10. Valeria DASCALU
Valeria DASCĂLU

secretar - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

președintele Filialei Județene Neamț a A.Co.R.

Săbăoani

Neamț

12. 

12. Nicolae PANDEA
Nicolae PANDEA

secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

președintele Filialei Județene Călărași a A.Co.R.

Ștefan cel Mare

Călărași

13. 

13. Stefan PATASANU
Ştefan PĂTĂŞANU

secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

președintele Filialei Județene Mehedinți a A.Co.R.

Iloviţa

Mehedinți

14. 

16, Ioan GARBACEA
Ioan GÂRBACEA

secretar - Regiunea de Dezvoltare Centru

președintele Filialei Județene Brașov a A.Co.R.

Hălchiu

Brașov

15.

Paul PRECUP
Paul-Mihai-Nicu PRECUP

secretar - Regiunea de Dezvoltare Bucureşti-Ilfov

președintele interimar al Filialei Județene Ilfov a A.Co.R.

Mogoșoaia

Ilfov

16. 

11. Stefan MOISE
Ştefan MOISE

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

președintele Filialei Județene Brăila a A.Co.R.

Tufeşti

Brăila

17.

15, Emilian Gheorghe POP
Emilian-Gheorghe POP

membru- Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

președintele Filialei Județene Maramureș a A.Co.R.

Săcălășeni

Maramureș

18. 

40, Vasile Dumitru DAN
Vasile-Dumitru DAN

membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

președintele Filialei Județene Mureș a A.Co.R.

Ibănești

Mureș

19. 

31. Ion HORASCU
Ion HORĂSCU

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

președintele interimar al Filialei Județene Vâlcea a A.Co.R.

Prundeni

Vâlcea

20. 

32. Letitia STOIAN
Letiția STOIAN

membru - Regiunea de Dezvoltare Vest

președintele Filialei Județene Arad a A.Co.R.

Semlac

Arad

21. 

39. Marcel VANCU
Marcel VANCU

membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

președintele interimar al Filialei Județene Harghita a A.Co.R.

Tulgheș

Harghita

22.

Valentin MANEA
Valentin MANEA

membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

președintele Filialei Județene Bacău a A.Co.R.

Săucești

Bacău

23. 

19. Dumitru CHELARU
Dumitru Chelaru

membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

președintele Filialei Județene Botoșani a A.Co.R.

Pomîrla

Botoșani

24. 

Benoni MORUZI
Benoni MORUZI

membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

președintele Filialei Județene Iași a A.Co.R.

Aroneanu

Iași

25. 

21. Neculai MORARU
Neculai MORARU

membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

președintele Filialei Județene Vaslui a A.Co.R.

Fălciu

Vaslui

26. 

Marian MUȘAT
Marian MUȘAT

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

președintele Filialei Județene Buzău a A.Co.R.

Valea Salciei

Buzău

27. 

24, Ion DUMITRU
Ion DUMITRU

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

președintele Filialei Județene Argeș a A.Co.R.

Albota

Argeș

28. 

25. Dorinel SOARE
Dorinel SOARE

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

președintele Filialei Județene Dâmbovița a A.Co.R.

Niculești

Dâmbovița

29. 

Eugen ȘOAVĂ
Eugen ȘOAVĂ

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

președintele Filialei Județene Giurgiu a A.Co.R.

Malu

Giurgiu

30. 

27. Victor Alexandru DUMITRU
Victor-Alexandru DUMITRU

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

președintele Filialei Județene Ialomița a A.Co.R.

Moldoveni

Ialomița

31. 

28. Benone RABABOC
Benone RABABOC

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

președintele Filialei Județene Teleorman a A.Co.R.

Talpa

Teleorman

32. 

Florea Grigorescu
Florea GRIGORESCU

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

președintele Filialei Județene Dolj a A.Co.R.

Urzicuța

Dolj

33. 

gh carstea
Gheorghe CÎRSTEA

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

președintele Filialei Județene Gorj a A.Co.R.

Hurezani

Gorj

34. 

33. Petru Nicolae FURDUI
Petru-Nicolae FURDUI

membru - Regiunea de Dezvoltare Vest

președintele Filialei Județene Caraș-Severin a A.Co.R.

Berzasca

Caraș-Severin

35. 

Ioan ȘORA
Ioan ȘORA

membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

președintele Filialei Județene Bihor a A.Co.R.

Pomezeu

Bihor

36. 

Romeo-Daniel FLORIAN
Romeo-Daniel FLORIAN

membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

președintele Filialei Județene Bistrița-Năsăud a A.Co.R.

Lechinţa

Bistrița-Năsăud

37. 

Boncidai CSABA
Boncidai CSABA

membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

președintele Filialei Județene Sălaj a A.Co.R.

Pericei

Sălaj

38. 

Mariana-Monica SOBIUS
Mariana-Monica SOBIUS

membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

președintele Filialei Județene Satu Mare a A.Co.R.

Tarna Mare

Satu Mare

39. 

Gheorghe MARIN
Gheorghe MARIN

membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

președintele interimar al Filialei Județene Covasna a A.Co.R.

Barcani

Covasna

40. 

IVAN Valentin-Dumitru-Ioan
Valentin-Dumitru-Ioan IVAN

membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

președintele Filialei Județene Sibiu a A.Co.R.

Sadu

Sibiu

41. 

23. Paul CRISTEA
Paul CRISTEA

membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

președintele Filialei Județene Galaţi a A.Co.R.

Şendreni

Galaţi

   

* Nu fac parte din Consiliul director.