Componenţă

Nr. crt.

Prenumele și numele
primarului

Funcția îndeplinită la nivelul
A.Co.R.

Primarul comunei …….

Județul

 

1

2

3

4

 

emil draghici
Emil DRĂGHICI

Președintele*

Vulcana-Băi

Dâmbovița

 

Ghiorghe BUTE
Ghiorghe BUTE

Secretarul general*

Scânteiești

Galați

CONSILIUL DIRECTOR

1.

1. Mariana GAJU
Mariana GÂJU

Prim-vicepreședintele

Președintele Filialei Județene Constanța a A.Co.R.

Preşedintele Ligii Femeilor Primari ai comunelor din România

Cumpăna

Constanța

2.

10. Valeria DASCALU
Valeria DASCĂLU

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Neamț a A.Co.R.

Săbăoani

Neamț

3.

ion eugen
Eugen ION

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei Județene Tulcea a A.Co.R.

Jurilovca Tulcea
4. 

24, Ion DUMITRU
Ion DUMITRU

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Argeș a A.Co.R.

Albota

Argeș

5. 

Ion STOICAN
Ion STOICAN

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele Filialei Județene Mehedinți a A.Co.R.

Isverna

Mehedinți

6.

Ionel CURUȚI
Ionel CURUȚI

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Vest

Președintele Filialei Județene Timiș a A.Co.R.

Mănăștiur Timiș
7. 

7. Ovidiu COLCERIU
Ovidiu COLCERIU

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Cluj a A.Co.R.

Sînpaul

Cluj

8. 

8. Gheorghe DAMIAN
Gheorghe DĂMIAN

Vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele Filialei Județene Alba a A.Co.R.

Ciugud

Alba

9.

19. Dumitru CHELARU
Dumitru CHELARIU

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Botoșani a A.Co.R.

Pomîrla Botoșani
10.

3. Stefan MOSCU
Ștefan MOSCU

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei județene Vrancea A.Co.R.

Cîrligele Vrancea
11.

5. Adrian DUMITRU
Adrian DUMITRU

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Prahova a A.Co.R.

Blejoi Prahova
12.

4. Gheorghe Florin TIUTIU
Gheorghe-Florin TIUTIU

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele Filialei Județene Olt a A.Co.R.

Nicolae Titulescu Olt
13. 

6. Mircea Ion ROVINAR
Mircea Ion ROVINAR

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Vest

Președintele Filialei Județene Hunedoara a A.Co.R.

Vălișoara

Hunedoara

14.

Boncidai CSABA
Boncidai CSABA

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Sălaj a A.Co.R.

Pericei Sălaj
15. 

16, Ioan GARBACEA
Ioan GÂRBACEA

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele Filialei Județene Brașov a A.Co.R.

Hălchiu

Brașov

16.

Paul PRECUP
Paul-Mihai-Nicu PRECUP

Secretar - Regiunea de Dezvoltare Bucureşti-Ilfov

Președintele interimar al Filialei Județene Ilfov a A.Co.R.

Mogoșoaia

Ilfov

17.

Valentin MANEA
Valentin MANEA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Bacău a A.Co.R.

Săucești Bacău
18.

Benoni MORUZI
Benoni MORUZI

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Iași a A.Co.R.

Aroneanu Iași
19.

2. Vasile COZAN
Vasile COZAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Suceava a A.Co.R.

Panaci Suceava
20.

21. Neculai MORARU
Neculai MORARU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est

Președintele Filialei Județene Vaslui a A.Co.R.

Fălciu Vaslui
21. 

11. Stefan MOISE
Ştefan MOISE

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei Județene Brăila a A.Co.R.

Tufeşti

Brăila

22.

Marian MUȘAT
Marian MUȘAT

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei Județene Buzău a A.Co.R.

Valea Salciei

Buzău

23.

23. Paul CRISTEA
Paul CRISTEA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est

Președintele Filialei Județene Galaţi a A.Co.R.

Şendreni Galați
24.

12. Nicolae PANDEA
Nicolae PANDEA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Călărași a A.Co.R.

Ștefan cel Mare Călărași
25.

25. Dorinel SOARE
Dorinel SOARE

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Dâmbovița a A.Co.R
Niculești Dâmbovița
26.

Eugen ȘOAVĂ
Eugen ȘOAVĂ

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Giurgiu a A.Co.R.

Malu Giurgiu
27.

27. Victor Alexandru DUMITRU
Victor-Alexandru DUMITRU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Ialomița a A.Co.R.

Moldoveni Ialomița
28.

28. Benone RABABOC
Benone RABABOC

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia

Președintele Filialei Județene Teleorman a A.Co.R.

Talpa Teleorman
29.

dummyimg
Silviu-Dorel PREDUŞ

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele Filialei Județene Dolj a A.Co.R.

Ostroveni Dolj
30.

gh carstea
Gheorghe CÎRSTEA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele Filialei Județene Gorj a A.Co.R.

Hurezani Gorj
31.

Toma CIOLACU
Toma CIOLACU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia

Președintele interimar al Filialei Județene Vâlcea a A.Co.R.

Stroești Vâlcea
32.

32. Letitia STOIAN
Letiția STOIAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Vest

Președintele Filialei Județene Arad a A.Co.R.

Semlac Arad
33.

gh carstea
Nicolae BEG

Membru - Regiunea de Dezvoltare Vest

Președintele interimar al Filialei Județene Caraș-Severin a A.Co.R.

Marga Caraș-Severin
34.

Ioan ȘORA
Ioan ȘORA

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Bihor a A.Co.R.

Pomezeu Bihor
35.

Romeo-Daniel FLORIAN
Romeo-Daniel FLORIAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Bistrița-Năsăud a A.Co.R.

Lechinţa Bistrița-Năsăud
36.

15, Emilian Gheorghe POP
Emilian-Gheorghe POP

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele Filialei Județene Maramureș a A.Co.R.

Săcălășeni Maramureș
37.

primar odoreu dumitru pop 409x500
Dumitru POP

Membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest

Președintele interimar al Filialei Județene Satu Mare a A.Co.R.
Odoreu Satu Mare
38.

Gheorghe MARIN
Gheorghe MARIN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele interimar al Filialei Județene Covasna a A.Co.R.

Barcani Covasna
39.

39. Marcel VANCU
Marcel VANCU

Membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele interimar al Filialei Județene Harghita a A.Co.R.

Tulgheș Harghita
40

40, Vasile Dumitru DAN
Vasile-Dumitru DAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele Filialei Județene Mureș a A.Co.R.

Ibănești Mureș
41.

IVAN Valentin-Dumitru-Ioan
Valentin-Dumitru-Ioan IVAN

Membru - Regiunea de Dezvoltare Centru

Președintele Filialei Județene Sibiu a A.Co.R.

Sadu Sibiu
   

* Nu fac parte din Consiliul director.