Componență

Participanții la Adunarea generală de constituire a Corpului Profesional al Secretarilor Comunelor din România - CPSCR - 18-20 iunie 2017

- negru - reprezentant comună membră a Asociației Comunelor din România - ACoR;
- roșu - reprezentant comună care nu este membră a Asociației Comunelor din România.

Nr
crt
Nume Comună Județ Comună
membră ACoR
Numărul Hotărârii
Consiliului Local de
aderare la ACoR
Numărul și data
adeziunii la CPSCR
Funcție primită în
Consiliul Director CPSCR
 1 Emil-Dragoș MOGA Cut Alba DA 54/26.09.2012   Membru
 2 Cantemir-Marius DARĂU Gurahonț Arad DA 9/29.01.2016   Secretar
 3 Teodor-Gh. BRAIȚ-
GRIGORESCU
Tîrnova Arad        
 4 Roman CODREAN Zimandu Nou Arad        
 5 Marilena BUJOR Mărăcineni Argeș DA 26/27.06.2007   Vicepreședinte
 6 Crina NIȚU Pietroșani Argeș DA 3/23.02.2009    
 7 Monica-Florinela POPESCU Cașin Bacău DA 21/30.03.2015    
 8 Elena-Daniela COȘA Mărgineni Bacău DA 27/21.06.2005
8/29.01.2016
   
 9 Laurențiu COȘA Nicolae Bălcescu Bacău DA 7/30.01.2015    Președinte
 10 Heracleea-Ioana GAVRIL Săucești Bacău DA 28/10.05.2011    
 11 Ioan-Sorin HUSĂSAN Copăcel Bihor DA      
 12 Adrian-Dan RUGE Lazuri de Beiuș Bihor DA 21/04.04.2013    
 13 Dorina ILEA Sîntandrei Bihor       Membru
 14 Dumitru GOTEA Șieuț Bistrița-Năsăud DA 14/28.03.2013   Membru
 15 Gabriela PREPELIȚĂ Broscăuți Botoșani DA      
 16 Cristina LUNGU Cordăreni Botoșani DA 2/31.01.2005    
 17 Constantin ALUPOAIE Corni Botoșani DA      
 18 Mariana ROMAN Cristinești Botoșani DA      
 19 Corina-Elena CHELARIU Pomîrla Botoșani DA     Membru
 20 Claudia-Mioara CEICU Hălchiu Brașov DA 44/29.06.2007   Secretar
 21 Marcela ENACHE Chișcani Brăila DA 29/27.04.2006    
 22 Nicu MENGU Mărașu Brăila DA 25/27.10.2006    
 23 Ionel GOIDESCU Salciu Tudor Brăila DA      
 24 Eugen BĂBUȘ Siliștea Brăila DA 6/26.02.2010    
 25 Alexandru MIHAI Stăncuța Brăila DA 42/16.09.2004    
 26 Mioara CHIRILĂ Șuțești Brăila DA 88/15.12.2008    
 27 Zenica-Loredana DAN Tufești Brăila DA 35/14.12.2004   Secretar
 28 Emilia DOBRE Poșta Cîlnău Buzău DA      
 29 Nicolae HOȚESCU Rîmnicelu Buzău DA 46/24.11.2011   Vicepreședinte
 30 Sorin SPOREA Berzasca Caraș-Severin DA 7/28.01.2009   Membru
 31 Maria RABOTA Iablanița Caraș-Severin DA 26/30.04.2015    
 32 Gheorghe-Florin MARIȘESCU Sasca Montană Caraș-Severin DA 42/30.05.2017    
 33 Ion MIHAI Belciugatele Călărași DA      
 34 Ion BURLAC Crivăț Călărași DA      
 35 Cornelia RUSEN Cuza Vodă Călărași DA      
 36 Laura-Viorica PETRE Dichiseni Călărași DA 46/23.12.2004    
 37 Ecaterina VOICU Nicolae Bălcescu Călărași        
 38 Lavinia TĂNASE Roseți Călărași DA Membru
 39 Marin BOROȘTEANU-BAN Mociu Cluj DA 67/24.11.2010    
 40 Ramona-Bianca MARIAN Săvădisla Cluj DA 39/24.11.2005   Secretar
 41 Gabriel-Ioan OLTEAN Tureni Cluj DA 2/12.02.2006    
 42 Daniela BORZ Vultureni Cluj DA 26/26.08.2014    
 43 Cornelia MIHON Castelu Constanța DA 45/15.09.2006    
 44 Corina-Alina TRĂILĂ Cobadin Constanța  DA  2/15.02.2005    
 45 Reveicuța GURGU Crucea Constanța  DA  32/30.10.1998    
 46 Sorin-Daniel NICOLAE Cumpăna Constanța  DA  53/30.09.2004    Membru
 47 Silvia GHEORGHE Cuza Vodă Constanța  DA  21/02.09.2004    
 48 Mariana ARSENE Mircea Vodă Constanța  DA  83/01.10.2004    
 49 Lenuța PREDA Peștera Constanța  DA  20/31.05.2007    
 50 Mirela-Ancuța BORICEAN Sita Buzăului Covasna DA 1/29.01.2009   Membru
 51 Melania-Carmen STANCU Buciumeni Dâmbovița DA 60/17.12.2004    
 52 Viorica MÂNZU Ciocănești Dâmbovița  DA  2/28.01.2005
33/12.09.2013
   
 53 Gabriela PARASCHIVA Cîndești Dâmbovița  DA  90/30.11.2011    
 54 Gheorghița STAN Cornești Dâmbovița  DA  9/27.03.2003    
 55 Emilia CHIȚU Doicești Dâmbovița  DA  62/27.12.2004    
 56 Georgiana DIȚESCU Dragomirești Dâmbovița  DA  54/17.12.2004   Membru
 57 Maria-Magdalena NISTOR Mănești Dâmbovița  DA  28/29.08.2005    
 58 Aurelian COJOCARU Runcu Dâmbovița  DA  18/23.04.2003    
 59 Mioara MIHĂILĂ Tătărani Dâmbovița  DA  32/30.09.2013    
 60 Luminița BADEA Văleni-Dâmbovița Dâmbovița  DA  38/28.12.2011    
 61 Dionisie BURCĂ Vulcana-Băi Dâmbovița  DA  34/25.08.1998    
 62 Marian CURUCU Catane Dolj        
 63 Camelia DINU Podari Dolj        
 64 Maricica-Rodica NEAMȚU Bălăbănești Galați DA 21/25.09.2001    
 65 Laura-Diana FURNICĂ Buciumeni Galați DA      
 66 Ionel ALEXANDRU Corni Galați  DA       
 67 Casandra GRECU Corod Galați  DA       
 68 Constantin ALBU Cudalbi Galați  DA  29/28.07.2005    
 69 Gheorghe COJOCARIU Drăgănești Galați  DA       
 70 Gheorghe CARP Grivița Galați  DA  20/28.08.2005    
 71 Vasile NIȚĂ Jorăști Galați DA      
 72 Vasile AVADANEI Liești Galați  DA  11/31.05.2006   Prim-vicepreședinte
 73 Săftica CĂLIN Măstăcani Galați  DA       
 74 Mirela GROSU Negrilești Galați  DA  3/31.01.2017    
 75 Mihaela PUFU Nicorești Galați  DA       
 76 Narciza MITRUȚ Valea Mărului Galați  DA  2/22.01.2014    
 77 Cristian-Laurențiu HORHOIANU Bălănești Gorj DA 10/24.02.2013   Vicepreședinte
 78 Eugen ARGEȘANU Bustuchin Gorj DA 1/28.01.2005    
 79 Ion-Alin SUCEA Scoarța Gorj DA 26/23.10.2012    
 80 Dan-Adrian RUNCAN Bilbor Harghita DA 7/09.02.2007    
 81 Ioan-Ștefan CRISTINOI Corbu Harghita DA 5/03.02.2014    
 82 Monica-Camelia MORAR Gălăuțaș Harghita DA 12/28.02.2013    
 83 Mihaela MARCU Sărmaș Harghita       Membru
 84 Constantin ZAHARIA Tulgheș Harghita DA 2/23.01.2006    
 85 Mariana-Sanda DRĂGAN Băița Hunedoara DA 37/26.09.2002   Membru
 86 Ecaterina-Tatiana CORNEA Ghelari Hunedoara        
 87 Anca-Elena ALEXANDRU Aroneanu Iași DA 49/30.06.2005    
 88 Costică ACHIREI Comarna Iași        
 89 Adina BLEJUȘCĂ Cozmești Iași DA 32/14.12.2006    
 90 Mariana ZAHARIA Holboca Iași        
 91 Alois FLOREAN Mircești Iași        
 92 Elena TEȘCU Popricani Iași DA 40/28.08.2012   Secretar
 93 Gheorghiță-Dragoș MOCANU Stolniceni-Prăjescu Iași        
 94 Romulus-Cătălin PANTAZI Corbeanca Ilfov Secretar
 95 Ioan DEAC Bogdan Vodă Maramureș       Vicepreședinte
 96 Marius-Flavius BĂBAN Săcălășeni Maramureș DA      
 97 Mirela GHIORMA Ilovița Mehedinți DA 25/19.04.2001   Membru
 98 Mioara-Petruța DAN Izvoru Bârzii Mehedinți DA 25/30.10.2012    
 99 Sorin-Costel TULEI Pristol Mehedinți DA 7/28.02.2005    
 100 Emil FRĂSINARIU Alexandru cel Bun Neamț DA 32/30.06.2005    
 101 Silvia CRĂCIUN Gîdinți Neamț DA 11/31.03.2009    
 102 Elena-Brîndușa DUMITRACHI Săvinești Neamț        
 103 Gheorghe JUNCU Tarcău Neamț DA 16/22.03.2001    
 104 Coca AMBROSĂ Țibucani Neamț        
 105 Cezar-Georgel CIUBOTARU Zănești Neamț DA      
 106 Daniela MATEI Brebeni Olt       Secretar
 107 Cristina HOARĂ Fărcașele Olt        
 108 Daniela TORCEA Osica de Jos Olt DA 42/30.05.2017    
 109 Claudia GHEORGHE Pîrșcoveni Olt DA 27/22.06.2017    
 110 Violeta-Neluța Petcu Ariceștii Rahtivani Prahova DA 30/15.11.2004    
 111 Alexandru-Mihalache GHEORGHE Ceptura Prahova  DA  43/27.11.2006   Membru
 112 Stelian DAVID Cerașu Prahova  DA  20/21.10.2004    
 113 Daniela IANCU Cornu Prahova  DA  40/31.08.2004    
 114 Felicia RĂDUCEA Păulești Prahova  DA  27/28.07.1999
54/29.10.2004
   
 115 Sofia CRUNȚEANU Plopu Prahova  DA  2/05.01.2005    
 116 Cristian PETRE Posești Prahova DA 33/05.10.2004    
 117 Mihaela MANOLE Șotrile Prahova  DA  39/22.11.2004    
 118 Florin-George COJOCARU Vărbilău Prahova  DA  41/31.08.2004    
 119 Levente BALOGH Bocșa Sălaj DA      
 120 Angela-Irina MATE Sălățig Sălaj DA 34/30.08.2005    
 121 Angela-Rodica OROIAN Sărmășag Sălaj DA 63/19.07.2005   Membru
 122 Maria-Cici SCHIAU Loamneș Sibiu DA 59/26.09.2016   Vicepreședinte
 123 Iuliana-Elena NISTOR Poplaca Sibiu DA 48/24.08.2006    
 124 Delia-Iulia LOTREAN Sadu Sibiu DA 4/18.01.1999    
 125 Rodica COCEAN Baia Suceava DA 44/31.08.2016    
 126 Ștefan-Iulian CHILARIU Berchișești Suceava DA
     
 127 Maria GAFINCU Bunești Suceava        
 128 Irina-Speranța CANDREA Dorna Candrenilor Suceava DA 96/20.09.2016     
 129 Gheorghe-Adrian ȘCHEUL Horodnic de Sus Suceava DA 31/08.06.2006    
 130 Lăcrămioara BOACĂ Panaci Suceava DA 7/28.02.2005    
 131 Mihai-Valerian CĂLINESCU Pătrăuți Suceava DA 74/20.10.2016   Vicepreședinte
 132 Ionela IGNIA Rădășeni Suceava DA 36/01.10.2001    
 133 Victor TACHE Balaci Teleorman        
 134 Manuel-Viorel COJOCARU Lunca Teleorman DA 24/31.05.2017    
 135 Nicoleta-Sabina STOICAN Nanov Teleorman        
 136 Ilie SANDU Talpa Teleorman DA 57/14.11.2005   Secretar
 137 Romeo-Cătălin OGRĂZEANU Tătărăștii de Jos Teleorman DA    
 138 Alin-Marian HÎLDAN Becicherecu Mic
Timiș
DA
  Vicepreședinte
 139 Mariana ARDELEAN Coșteiu Timiș   DA   6/31.01.2014    
 140 Sorin-Viorel PRILIPCEANU Ghiroda Timiș DA 38/29.03.2013    
 141 Adina-Olivia BORZA Moravița Timiș DA 12/29.04.2006    
 142 Marioara-Simona VLAD Săcălaz Timiș   DA   6/31.01.2006    
 143 Sabin-Valentin LAZĂR Victor Vlad
Delamarina
Timiș DA 28/19.08.2005    
 144 Ana ASTAH Jurilovca Tulcea DA
66/17.12.2012
 145 Constanța CREȚU Luncavița Tulcea   DA   20/30.11.2004    
 146 Lucian MILOSOVICI Nufăru Tulcea   DA   45/25.11.2004    
 147 Cristian POSTICĂ Somova Tulcea   DA   26/30.11.2004    
 148 Marian-Laurențiu CIOBANU Topolog Tulcea   DA   Membru
 149 Aurelia GHEORGHIȚA Bălteni Vaslui        
 150 Camelia DÎRLĂ Boțești Vaslui DA Membru
 151 Titi CREANGĂ Fălciu Vaslui DA 12/22.02.1999    
 152 Florin TUDOR Orlești Vâlcea Membru
 153 Mihaela-Florela POPESCU Păușești-Măglași Vâlcea DA 23/29.08.2012    
 154 Dorina DUMITRESCU Bolotești Vrancea DA 2/12.01.2005    
 155 Liliana CIOCÂRLAN Golești Vrancea DA 2/31.01.2006   Membru
 156 Claudia-Lavinia SERAFIMCIUC Jariștea Vrancea DA 3/07.01.2005    
 157 Maria VLAVIAN-GURMEZA Tătăranu Vrancea DA 19/01.06.2006