Componență

Nr.
crt.
Prenumele și numele
primarului
Funcția Comuna  Județ
1.  COȘA Laurențiu  Președintele  Nicolae Bălcescu  Bacău
2.  AVADANEI Vasile  Primvicepreședintele Liești Galați
3.  DIȚESCU Georgiana  Secretarul general  Dragomirești  Dâmbovița
4.  CĂLINESCU Mihai-Valerian  vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est   Pătrăuți  Suceava
5. HOȚESCU Nicolae   vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est  Râmnicelu  Buzău
6. BUJOR Marilena   vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia  Mărăcineni  Argeș
7.  HORHOIANU Cristian-Laurențiu  vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia Bălănești   Gorj
8. HÎLDAN Alin-Marian  vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Vest Becicherecu Mic   Timiș
9. DEAC Ioan   vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest  Bogdan Vodă Maramureș 
10.  SCHIAU Maria-Cici  vicepreședinte - Regiunea de Dezvoltare Centru  Loamneș  Sibiu
11. TEȘCU Elena  secretar - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est Popricani  Iași 
12. DAN Zenica-Loredana  secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est  Tufești  Brăila
13. SANDU Ilie  secretar - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia Talpa  Teleorman 
14.  MATEI Daniela secretar - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est  Brebeni  Olt
15.  DARĂU Cantemir-Marius secretar - Regiunea de Dezvoltare Vest Gurahonț Arad 
16.  MARIAN Ramona-Bianca secretar - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest Săvădisla   Cluj
17. CEICU Claudia-Mioara  secretar - Regiunea de Dezvoltare Centru Hălchiu  Brașov 
18. PANTAZI Romulus-Cătălin  secretar - Regiunea de Dezvoltare Bucureşti-Ilfov  Corbeanca Ilfov 
19. CHELARIU Corina-Elena  membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est  Pomârla Botoșani 
20.  AMBROSĂ Coca membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est Țibucani   Neamț
21.  DÎRLĂ Camelia membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Est  Boțești Vaslui 
22. NICOLAE Sorin-Daniel  membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est  Cumpăna Constanța 
23. CIOBANU Marian-Laurențiu  membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est Topolog   Tulcea
24. CIOCÂRLAN Liliana  membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Est Golești   Vrancea
25. TĂNASE Lavinia  membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia  Roseți Călărași 
26. GHEORGHE Alexandru-Mihalache  membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Muntenia Ceptura   Prahova
27.  DINU Camelia membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia  Podari Dolj 
28.  GHIORMA Mirela membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia  Ilovița  Mehedinți
29.  TUDOR Florin membru - Regiunea de Dezvoltare Sud-Vest Oltenia Orlești  Vâlcea 
30. SPOREA Sorin  membru - Regiunea de Dezvoltare Vest  Berzasca  Caraș-Severin
31.  DRĂGAN Mariana-Sanda membru - Regiunea de Dezvoltare Vest  Băița  Hunedoara
32.  ILEA Dorina membru - egiunea de Dezvoltare Nord-Vest  Sântandrei  Bihor
33. GOTEA Dumitru  membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest Șieuț  Bistrița-Năsăud 
34. OROIAN Angela-Rodica  membru - Regiunea de Dezvoltare Nord-Vest  Sărmășag Sălaj 
35.  MOGA Emil-Dragoș membru - Regiunea de Dezvoltare Centru Cut   Alba
36.  BORICEAN Mirela-Ancuța membru - Regiunea de Dezvoltare Centru Sita Buzăului   Covasna
37.  MARCU Mihaela membru - Regiunea de Dezvoltare Centru  Sărmaș  Harghita