Filiala Județeană Caraș-Severin a A.Co.R.

Nr crt Comuna  Prenume și Nume
primar mandat 2016-2020 
 Hotărârea de aderare  Certificat de membru
1 Armeniș Ioan-Cristian VELA    
2 Bănia  Silvestru BĂLAN    
3 Băuțar  Romulus BARBESCU 28/23.12.2005  
4 Berliște Nicolae-Vasile ORĂVICEAN    
5 Berzasca  Petru-Nicolae FURDUI 7/28.01.2009  
6 Berzovia Ioan POP    
7 Bolvașnița  Petru MIHĂILESCU    
8 Bozovici Adrian-Sergiu STOICU 6/29.01.2016  
9 Brebu  Viorel-Mitea ROŞCA    
10 Brebu Nou Ioan BUDA    
11 Buchin  Gheorghe COILĂ    
12 Bucoșnița  Vichente SURU 28/19.03.2015  
13 Carașova Petru BOGDAN    
14 Cărbunari  Gheorghe PRĂSNESCU 3/24.03.2009  
15 Ciclova Română  Gheorghe PERCEA    
16 Ciuchici  Ion ORBULESCU    
17 Ciudanovița  Constantin-Dorian NEBUNU 36/23.05.2017  
18 Constantin Daicoviciu  Daniel BOAMBEŞ 38/12.04.2017  
19 Copăcele Ion-Ilie HÎRŢAUCĂ 30/31.05.2017  
20 Cornea Ilie LĂZĂRESCU    
21 Cornereva  Nicolae NOVĂCESCU 18/16.03.2015  
22 Coronini  Ilie BOBOESCU 31/24.05.2017  
23 Dalboșeț  Pițu-Sorin BĂCILĂ 21/30.05.2017  
24 Doclin  Dănuț OANĂ    
25 Dognecea  Elena MOISE    
26 Domașnea  Petru LORINŢ    
27 Eftimie Murgu Mihai VLĂDIA 59/22.06.2017  
28 Ezeriș  Ioan RUSU    
29 Fârliug  Ioan BORDUZ    
30 Forotic Ionel ROMÎNU    
31 Gârnic  Nicolae TISMĂNARIU    
32 Glimboca Petru-Novac CRÎSNIC    
33 Goruia  Dumitru CRĂCIUN 9/12.02.2016  
34 Grădinari Valentin-Ovidiu FIRCA    
35 Iablanița  Petru HAŢEGAN 26/30.04.2015  
36 Lăpușnicel  Ilie CANEA    
37 Lăpușnicu Mare Mihaela DRĂGILĂ    
38 Luncavița  Nicolae-Ion VELESCU 16/10.04.2017  
39 Lupac  Marian VLASICI    
40 Marga  Nicolae BEG 2/28.01.2005  
41 Măureni Brian FILIMON 63/12.04.2017  
42 Mehadia Iancu PANDURU    
43 Mehadica  Ion URECHIATU    
44 Naidăș  Tiberiu VINCU 9/24.02.2005  
45 Obreja Ion PEIA 26/29.05.2017  
46 Ocna de Fier Petru-Petrișor PANESCU 18/31.05.2017  
47 Păltiniș  Ioan POPOVICI    
48 Pojejena Mira RADOVANCOVICI 43/28.04.2017  
49 Prigor  Antonică MOȚ    
50 Răcășdia Ilie-Mirco LECHICI    
51 Ramna Magdalena-Valeria CIUREA 21/30.03.2015  
52 Rusca Montană  Adorian SOLOMONESC    
53 Sacu  Nicolae DAMINESCU 19/28.06.2017  
54 Sasca Montană  Ion POPLICEAN 39/30.05.2017  
55 Sichevița  Nicolaie KRAMER    
56 Slatina-Timiș  Gheorghe ROMA    
57 Socol  Olgița GHIŢĂ 33/28.04.2017  
58 Șopotu Nou  Păun BABA    
59 Târnova  Petru FARA    
60 Teregova Maria DAMIAN    
61 Ticvaniu Mare  Aurel JIVAN    
62 Topleț Ilie HAŞCĂ    
63 Turnu Ruieni Mihai MARALESCU    
64 Văliug Gheorghe-Sorin BLAGA    
65 Vărădia  Dănuț-Ionel MUŞA    
66 Vermeș Ion-Iacob DAMIAN 6/27.02.2009  
67 Vrani  Gheorghe MOATĂ    
68 Zăvoi Iustin-Doru CÎRDEI    
69 Zorlențu Mare Martin CORNEA