Filiala Județeană Sibiu a A.Co.R.

Nr crt Comuna  Prenume și Nume
primar mandat 2016-2020 
 Hotărârea de aderare  Certificat de membru
1 Alma Marius-Alin CĂLIN 5/11.01.2005  
2 Alțina Ioan BUCŞĂ    
3 Apoldu de Jos Ioan NICOARĂ 18/10.03.2015  
4 Arpașu de Jos Constantin-Aurelian VĂCARIU 19/27.03.2015  
5 Ațel Ioan-Ovidiu ALDEA 11/09.02.2005  
6 Axente Sever Marius GRECU    
7 Bazna Lucian-Gligor SCUMPU 50/27.07.2017  
8 Bîrghiș Marius-Nicolae ROMAN    
9 Biertan Mircea-Mihai DRAGOMIR 40/30.09.2016  
10 Blăjel Marius MĂRGINEAN 50/30.12.2004  
11 Boița Nicolae MOHOR 48/28.12.2004  
12 Brateiu Elena MARIAN 6/19.01.1999  
13 Brădeni Liviu MODOI 40/23/ 31.10.2016  
14 Bruiu Grigorie GHERGHEL    
15 Cîrța Cristin MAGHERU 15/26.03.2015  
16 Cîrțișoara Vasilică-Sorin CÎRȚAN 64/20.09.2006  
17 Chirpăr Eugen FELDEOIU 19/27.03.2015  
18 Cristian Ioan SEUCHEA 67/30.08.2016  
19 Dîrlos Ioan LUPU 5/21.01.1999  
20 Gura Rîului Gheorghe CĂLIN 9/25.02.2013  
21 Hoghilag Nicolae LAZĂR 6/25.02.2009  
22 Iacobeni Vasile-Ioan CORI    
23 Jina Gheorghe-Vasile BESCHIU    
24 Laslea Ioan ONEA    
25 Loamneș Maria GREAVU 59/26.09.2016  
26 Ludoș Ilie BERGHEZAN    
27 Marpod Nicolae ȚIBAN 13/05.03.2015  
28 Merghindeal Aurel-Ioan ȚERBEA 15/26.03.2015  
29 Micăsasa Sorin-Vasile POPA 7/22.01.1999  
30 Mihăileni Ioan ŞCHIAU    
31 Moșna Eugen ROBA    
32 Nocrich Ionel VIȘA 11/30.03.2015  
33 Orlat Aurel GÂȚĂ    
34 Păuca Niculae DANCU 85/26.09.2016  
35 Poiana Sibiului Ilie DĂNCILĂ 21/06.04.2015  
36 Poplaca Vasile BUDIN 48/24.08.2006  
37 Porumbacu de Jos Ioan STRAVA    
38 Racovița Simion OLARIU    
39 Rășinari Bucur BOGDAN 91/07.08.2014  
40 Rîu Sadului Florian-Vasile TARA 6/29.01.2015  
41 Roșia Ioan DAVID 62/22.08.2006  
42 Sadu Valentin-Dumitru-Ioan IVAN 4/18.01.1999  
43 Slimnic Ioan ȘUREAN 9/30.01.2015  
44 Șeica Mare Nicolae ȘUȘA    
45 Șeica Mică Emil-Marius URIAN 11/24.02.2006  
46 Șelimbăr Marius GRECU 67/30.06.2017  
47 Șura Mare Cornel-Liviu MARIN 31/30.03.2015  
48 Șura Mică Valentin RISTEA 43/09.07.1998  
49 Tilișca Vasile CÎMPEAN    
50 Tîrnava Norbert-Jacint PLEINER    
51 Turnu Roșu Stelian ISTRATE    
52 Valea Viilor Ilie-Avram PINTE 16/20.03.2015  
53 Vurpăr Mihail LIENERTH