Membrii fondatori

  • Mebrii fondatori

    COMUNELE
    ai căror primari au participat la acţiunea de constituire a Asociaţiei Comunelor din România, 29 octombrie şi 6 noiembrie 1997
    - COMUNE FONDATOARE A A.Co.R. -

    Nr.

    crt.

    COMUNA

    JUDEŢUL

    Prenumele şi numele primarului semnatar

    0

    1

    2

    3

    1. 

    ALBOTA

    Argeş

    Ion DUMITRU

    2. 

    BOTENI

    Argeş

    Constantin BĂNICĂ

    3. 

    CĂLINEŞTI

    Argeş

    Mihai VOICU

    4. 

    CĂTEASCA

    Argeş

    Mihai CÎRSTEA

    5. 

    CETĂŢENI

    Argeş

    Ion TOADER

    6. 

    COCU

    Argeş

    Valentin BISOI

    7. 

    CORBI

    Argeş

    Gheorghe CRINU

    8. 

    COTMEANA

    Argeş

    Mircea BĂRBULESCU

    9. 

    DAVIDEŞTI

    Argeş

    Constantin PACOSTE

    10. 

    DÂMBOVICIOARA

    Argeş

    Dumitru SECĂREANU

    11. 

    DOMNEŞTI

    Argeş

    Emanoil BEREVOIANU

    12. 

    DRAGOSLAVELE

    Argeş

    Tatiana CÎRSTINA

    13. 

    GODENI

    Argeş

    Ion TĂNASE

    14. 

    LUNCA CORBULUI

    Argeş

    Costică GEORGESCU

    15. 

    MICEŞTI

    Argeş

    Dumitru VOICU

    16. 

    MOZĂCENI

    Argeş

    Viorel-Dănuţ IORDACHE

    17. 

    NEGRAŞI

    Argeş

    Radu NICOLAE

    18. 

    NUCŞOARA

    Argeş

    Ion CHELU

    19. 

    PIETROŞANI

    Argeş

    Eugeniu PĂTRU

    20. 

    POIANA LACULUI

    Argeş

    Octavian GĂGEANU

    21. 

    ROCIU

    Argeş

    Mircea ANGELESCU

    22. 

    RUCĂR

    Argeş

    Dumitru GHICA

    23. 

    SCHITU GOLEŞTI

    Argeş

    Alexandru HUBERT

    24. 

    SLOBOZIA

    Argeş

    Ion SARU

    25. 

    STOENEŞTI

    Argeş

    Iosif CIUREA

    26. 

    SUSENI

    Argeş

    Paul BRANIŞTE

    27. 

    ŞTEFAN CEL MARE

    Argeş

    Gheorghe CIOBANU

    28. 

    TEIU

    Argeş

    Dumitra LICA

    29. 

    RIBIŢA

    Hunedoara

    Ioan-Paulin BUDĂU

    30. 

    VĂLIŞOARA

    Hunedoara

    Ioan HUH

    31. 

    MĂRUNŢEI

    Olt

    Vasile IONESCU

    32. 

    MIHĂEŞTI

    Olt

    Gheorghe GORGAN

    33. 

    NICOLAE TITULESCU

    Olt

    Dumitru TERCI

    34. 

    RADOMIREŞTI

    Olt

    Viorel COTIGĂ

    35. 

    SEACA

    Olt

    Radu-Romică CAZACU

    36. 

    VĂLENI

    Olt

    Ioan MANU

    37. 

    CRISTIAN

    Sibiu

    Ion GHIŞOIU

    38. 

    ŞURA MICĂ

    Sibiu

    Mircea-Dorel MARCU

    39. 

    TILIŞCA

    Sibiu

    Dumitru RĂCEU

  • Membrii semnatari act constitutiv 6.11.97

    COMUNELE
    ai căror primari au semnat actul constitutiv al Asociaţiei Comunelor din România, la data de 6 noiembrie 1997, în faţa notarului public, Cornelia IONESCU, din Câmpulung, judeţul Argeş

    Nr.

    crt.

    COMUNA

    JUDEŢUL

    Prenumele şi numele primarului semnatar

    0

    1

    2

    3

    1.     

    ALBOTA

    Argeş

    Ion DUMITRU

    2.     

    CETĂŢENI

    Argeş

    Ion TOADER

    3.      

    CORBI

    Argeş

    Gheorghe CRINU

    4.      

    DÂMBOVICIOARA

    Argeş

    Dumitru SECĂREANU

    5.      

    DOMNEŞTI

    Argeş

    Emanoil BEREVOIANU

    6.      

    DRAGOSLAVELE

    Argeş

    Tatiana CÎRSTINA

    7.      

    GODENI

    Argeş

    Ion TĂNASE

    8.      

    LUNCA CORBULUI

    Argeş

    Costică GEORGESCU

    9.      

    MICEŞTI

    Argeş

    Dumitru VOICU

    10.  

    MOZĂCENI

    Argeş

    Viorel-Dănuţ IORDACHE

    11.  

    NEGRAŞI

    Argeş

    Radu NICOLAE

    12.  

    NUCŞOARA

    Argeş

    Ion CHELU

    13.  

    PIETROŞANI

    Argeş

    Eugeniu PĂTRU

    14.  

    POIANA LACULUI

    Argeş

    Octavian GĂGEANU

    15.  

    ROCIU

    Argeş

    Mircea ANGELESCU

    16.  

    RUCĂR

    Argeş

    Dumitru GHICA

    17.  

    SCHITU GOLEŞTI

    Argeş

    Alexandru HUBERT

    18.  

    STOENEŞTI

    Argeş

    Iosif CIUREA

    19.  

    SUSENI

    Argeş

    Paul BRANIŞTE

    20.  

    MĂRUNŢEI

    Olt

    Vasile IONESCU

    21.  

    MIHĂEŞTI

    Olt

    Gheorghe GORGAN

    22.  

    RADOMIREŞTI

    Olt

    Viorel COTIGĂ

    23.  

    VĂLENI

    Olt

    Ioan MANU

  • Membrii fondatori care nu au semnat act constitutiv

    COMUNELE
    ai căror primari au semnat procesul-verbal din data de 29 octombrie 1997 la şedinţa de constituire a Asociaţiei Comunelor din România, dar care nu au semnat în faţa notarului public Cornelia IONESCU, din Câmpulung, judeţul Argeş

    Nr.

    crt.

    COMUNA

    JUDEŢUL

    Prenumele şi numele primarului semnatar

    0

    1

    2

    3

    1.      

    BOTENI

    Argeş

    Constantin BĂNICĂ

    2.      

    CĂLINEŞTI

    Argeş

    Mihai VOICU

    3.      

    CĂTEASCA

    Argeş

    Mihai CÎRSTEA

    4.      

    COCU

    Argeş

    Valentin BISOI

    5.      

    COTMEANA

    Argeş

    Mircea BĂRBULESCU

    6.      

    DAVIDEŞTI

    Argeş

    Constantin PACOSTE

    7.      

    SLOBOZIA

    Argeş

    Ion SARU

    8.      

    ŞTEFAN CEL MARE

    Argeş

    Gheorghe CIOBANU

    9.      

    TEIU

    Argeş

    Dumitra LICA

    10.  

    RIBIŢA

    Hunedoara

    Ioan-Paulin BUDĂU

    11.  

    VĂLIŞOARA

    Hunedoara

    Ioan HUH

    12.  

    NICOLAE TITULESCU

    Olt

    Dumitru TERCI

    13.  

    SEACA

    Olt

    Radu-Romică CAZACU

    14.  

    CRISTIAN

    Sibiu

    Ion GHIŞOIU

    15.  

    ŞURA MICĂ

    Sibiu

    Mircea-Dorel MARCU

    16.  

    TILIŞCA

    Sibiu

    Dumitru RACEU